• Krátkodobé zahraničné mobility - september/október 2023

• V tomto školskom roku, ktorý je zároveň tretím rokom akreditácie školy v programe Erasmus+, sa 14-dňovej zahraničnej odbornej praxe zúčastnilo 8 žiakov maturitného ročníka v Česku (Havířov/Ostrava) a 6 žiakov v Írsku (Dublin).

V Česku si študenti počas praxe rozšírili svoje znalosti, zručnosti a kompetencie v oblasti administratívy, účtovníctva a personalistiky.

Spoločne strávený čas (prehliadka mesta, návšteva ZOO, escape room, kino, spoločné raňajky/večere a pod.) určite prispel k nadviazaniu nových kamarátstiev či prehĺbeniu tých doterajších. Učiteľky ako sprevádzajúce osoby a žiaci sa mohli spoznať navzájom aj inak, ako len v školskom prostredí.

Aktivita sa žiakom páčila a sme radi, že tento typ praxe budú môcť absolvovať aj mladší spolužiaci z našej školy najmenej nasledujúce 4 školské roky.

NP