• Prezentácia zahraničnej odbornej praxe v rámci programu Erasmus+

• Uchádzať sa o miesto na zahraničnej odbornej praxi v rámci programu Erasmus+ a ErasmusPRO sa oplatí – o tomto prišli presvedčiť svojich mladších spolužiakov tohtoroční maturanti, aj naši absolventi z roku 2020. So žiakmi prvého až tretieho ročníka sa podelili o svoje skúsenosti z praxe v Londýne, Dubline, Krakowe, Havířove či Ostrave. Predstavili im rôzne spôsoby dopravy, ubytovania, stravovania, informovali o firmách, v ktorých pracovali. V prezentáciách nevynechali ani tipy na strávenie voľného času v týchto mestách. Všetky náklady, spojené s ubytovaním, cestou, stravovaním (v prípade praxe v UK a Írsku formou polpenzie) a mentorstvom mali hradené z prostriedkov programu Erasmus+. Pre mnohých bolo výzvou prvýkrát byť mimo domova, odkázaní sami na seba, nútení poradiť si s každodennými problémami sami. Pomocnú ruku im podali učitelia – sprevádzajúce osoby a rovnako aj mentori v jednotlivých firmách.

Každému účastníkovi priniesla účasť na praxi v zahraničí prínos nielen v odbornej či jazykovej, ale aj v osobnostnej oblasti.

Úroveň našich žiakov je zahraničnými zamestnávateľmi opakovane hodnotená veľmi vysoko, čo robí dobré meno nielen žiakom, ale aj našej škole.

Veríme, že nastavenú úroveň si udržíme aj v nasledujúcom školskom roku a už teraz sa tešíme na nové skúsenosti a zážitky zo zahraničnej odbornej praxe.

Natália Pelešová