• Výberové konanie na zahraničné mobility v rámci programu Erasmus+

• Aj budúci školský rok budú mať vybraní štvrtáci možnosť absolvovať odbornú prax v zahraničných firmách. 6 žiakov pocestuje do Dublinu (Írsko) a 8 do Havířova a Ostravy (ČR). Žiaľ, tentokrát z dôvodu krátenia finančných prostriedkov akreditovaným školám nebude prax aj v Krakowe. Výberová komisia starostlivo vybrala na základe vopred stanovených kritérií 14 žiakov s najvyšším počtom pridelených bodov.

Veríme, že žiaci na praxi získajú nové skúsenosti, precvičia si doterajšie zručnosti, zlepšia jazykovú úroveň, spoznajú lepšie kultúru danej krajiny a budú vzorne reprezentovať našu školu. Po návrate budú zdieľať skúsenosti so svojimi spolužiakmi formou prezentácií a osobných rozhovorov.

Pelešová