• Jeden deň stredoškolákom

Dňa 5. 2. 2020 si 41 deviatakov bratislavských i mimo bratislavských základných škôl vyskúšalo, ako „chutí“ život stredoškoláka, keď sa zúčastnili projektovej aktivity Jeden deň stredoškolákom, ktorú už po piaty raz zorganizovala naša škola.

Na piatich vyučovacích hodinách odborných predmetov a anglického jazyka sa žiaci mohli sami presvedčiť, že naši skúsení učitelia poskytujú svojim žiakom kvalitné vzdelávanie a profesionálny prístup. Z hodnotiacich dotazníkov od deviatakov vyplynulo, že projekt splnil ich očakávania a v škole sa im páčil nielen priateľský prístup učiteľov k žiakom, ale aj medzi žiakmi navzájom. Mnohí boli príjemne prekvapení pokojnou pracovnou atmosférou, ktorá vládla počas vyučovacích hodín.

Vyučovacie hodiny hospodárskej geografie, techniky administratívy, projektov a podnikovej ekonomiky hodnotili ako zábavné a kreatívne. Na hodine angličtiny ocenili najmä to, že počas celej hodiny učitelia komunikovali s nimi výlučne v anglickom jazyku, čo im práve na základných školách chýba.

Všetkým deviatakom prajeme úspešné zvládnutie prijímacích skúšok a dúfame, že mnohých, ktorí sa zúčastnili nášho projektu, privítame v novom školskom roku už ako našich žiakov.

Koordinátor projektu: Mgr. Mazúrová