• Jeden deň stredoškolákom 2019

Mať 15 rokov, riešiť problémy s „nechápavými“ rodičmi, nešťastnými láskami a zároveň hľadať vhodnú strednú školu je pre dnešného tínedžera náročné. V snahe pomôcť im pripravila naša škola už po štvrtý raz projektovú aktivitu Jeden deň stredoškolákom.

6. marca 2019 si 37 žiakov 9. ročníka z rôznych bratislavských a mimo bratislavských základných škôl vyskúšalo 5 vyučovacích hodín, ktoré odučili naši skúsení učitelia. Odborné predmety, ako podniková ekonomika, technika administratívy, projekty a hospodárska geografia im mali ukázať, či by mali aspoň aký-taký záujem o predmety ekonomického zamerania, či by ich škola bavila. Hodina anglického jazyka preverila ich schopnosti, či môžu stavať na kvalitných základoch pri štúdiu cudzieho jazyka na strednej škole.

Z hodnotiacich dotazníkov, ktoré deviataci vyplnili na konci projektu vyplynulo, že všetky ponúknuté vyučovacie hodiny boli pre nich zaujímavé a zábavné. Žiaci ocenili možnosť vyjadriť svoj názor, páčilo sa im, že učitelia s nimi počas hodín komunikovali a aj sa niečo nové naučili. Na otázku, či by po absolvovaní projektovej aktivity chceli študovať v našej škole sa 62,16 % žiakov vyjadrilo kladne a 37,84 % žiakov ešte neboli celkom rozhodnutí.

Všetkým deviatakom prajeme, aby vykročili do ďalšej etapy svojho života tým správnym krokom, pretože správny výber strednej školy im pomôže byť šťastným, spokojným, sebavedomým a úspešným stredoškolákom.

Koordinátor projektu: Mazúrová Viera