• Olympiády

• Jazykové olympiády

Každoročne sa na našej škole organizujú jazykové olympiády. Žiaci súťažia v dvoch kategóriách. Prvá kategória je pre 1. a 2. ročníky a druhá kategória pre 2. a 4. ročníky. Olympiády sa konajú v jazykoch: nemecký, anglický, tohto roku aj francúzsky a ruský. Prvé kolo, školské, sa organizuje v nemeckom, anglickom a francúzskom jazyku. Druhé kolo, okresné, sa koná v nemeckom a anglickom jazyku. Zo školského kola francúzskeho jazyka postupujú žiaci hneď do krajského kola. Ruský jazyk postupuje hneď na krajské kolo bez školského a okresného kola. Štvrté kolo je celoštátne. Najlepší absolventi z krajského kola sa stretnú, aby si zmerali svoje sily.

Matematické olympiády

V každom školskom roku sa organizuje matematická súťaž pre učebne a študijné odbory SOU a pre SOŠ. Súťaž MO SOU a SOŠ je celoštátnou matematickou súťažou, ktorú organizačne i obsahovo gestorujú kabinety matematiky metodických centier. Žiaci súťažia v štyroch kategóriách: Kategória K - je určená pre žiakov 1. až 3. ročníkov učebných odborov SOU a pre 1. až 2. ročníky študijných odborov SOU. Kategória L - je určená pre žiakov 1. až 2. ročníkov SOŠ. Kategória M - je určená pre žiakov 3. až 4. ročníkov študijných odborov SOU. Kategória N - je určená pre žiakov 3. až 4. ročníka SOŠ. Súťaž je trojkolová: 1. kolo je školské, organizujú ho PK matematiky na školách. Druhé kolo, krajské, je výberové, postupujú doňho najlepší riešitelia zo školského kola na základe odporúčania PK matematiky, riaditeľstva školy a krajského výboru MO. Do tretieho kola postupujú najlepší riešitelia z krajského kola na základe odporúčania krajského výboru MO a súhlasu riaditeľstva školy.

Olympiáda z účtovníctva

Koná sa každoročne pre žiakov 4. ročníka.