• Microsoft 365

• Microsoft 365 Education A3

Milí rodiča a žiaci,

Obchodná akadémia, Račianska 107, Bratislava poskytuje vďaka Bratislavskému samosprávnemu kraju balík Microsoft 365 Education A3 pre každého žiaka a učiteľa školy zdarma. To znamená, že najnovšia verzia Microsoft 365, vrátane aplikácií Word, Excel, PowerPoint, Access atď. je dostupná pre online použitie cez internetový prehliadač a aj ako desktopová aplikácia - offline (teda žiaci majú možnosť si nainštalovať aplikácie do svojho zariadenia a využívať ich aj bez pripojenia na internet).

Obrázok, na ktorom je text, diagram, snímka obrazovky, dizajn

Automaticky generovaný popis

Výhody, ktoré žiak získava:

• možnosť inštalácie Microsoft 365 až na 5 kompatibilných PC, tabletoch, alebo mobiloch,
      • okrem webových aplikácií zahŕňa balík aj desktopové aplikácie Microsoft 365:
        • Word - textový editor
        • Excel - tabuľkový kalkulátor
        • Powerpoint - tvorba prezentácií
        • Access - databázy (neexistuje online verzia)
        • Outlook - emailový klient
        • Onedrive - cloudové úložisko
        • OneNote - vytváranie poznámok
        • Teams - dá používať aj offline, no treba si ho nainštalovať osobitne!
      • možnosť využívať cloudové úložisko OneDrive o veľkosti 1 TB (v škole On-Demand), cloudové úložisko uľahčuje zálohovanie dát, ich zdieľanie medzi rôznymi používateľmi a jednoduchý prístup k súborom z rôznych zariadení (notebook, tablet, telefón a pod.),
      • žiak v rámci balíka Microsoft 365 dostane k dispozícii svoju školskú emailovú schránku,
      • všetky služby sú pre žiakov bezplatné, nemusíte teda pre svoje deti kupovať desktopovú verziu.

V priebehu školského roka 2023/2024 je plánované nasadiť prostredie Microsoft 365 aj na počítače v škole a každý žiak sa bude prihlasovať cez svoje konto aj na školských počítačoch.

Ako sa prihlásim k aplikáciám Microsoft 365?

Prihlasovacie meno a prihlasovacie heslo dostane žiak od svojho triedneho učiteľa.

Postup pre prihlásenie a inštaláciu balíka Microsoft 365 do počítača nájdete v tomto odkaze.

Po prvom prihlásení budete ihneď vyzvaný na zmenu aktuálneho hesla na vlastné heslo. Dĺžka nového hesla musí byť minimálne 8 znakov (odporúčaná dĺžka je 12 znakov). Nové heslo musí obsahovať minimálne 1 veľké písmeno, 1 malé písmeno a 1 číslicu.

Poznámka:

• používateľom je povolená registrácia pre samoobslužné resetovanie hesla. Pri ďalšom prihlásení sa Vám zobrazí výzva na poskytnutie kontaktných informácií, ako je telefónne číslo. Ak používateľ potrebuje resetovať svoje heslo, tieto informácie sa použijú na odoslanie kódu, ktorý môže zadať a potvrdiť tak svoju identitu a následne vložiť nové heslo,
      • ak sa Vám opakovane nepodarí prihlásiť do prostredia Microsoft 365, tzn. ak sa nemôžete prihlásiť do Microsoft 365 podľa tohto návodu na 1. prihlásenie alebo už ste sa 1. krát prihlásili, ale po vynútenej zmene hesla ste svoje heslo zabudli, kontaktujte triedneho učiteľa.

Žiaci po ukončení štúdia alebo po prestupe na inú školu stratia prístup k online službám a osobným dokumentom uloženým v službe OneDrive pre prácu alebo školu, ktoré sú spojené s ich školským kontom, preto si včas spravte ich zálohu!