• Etický kódex

• Etický kódex zamestnanca školy

Etický kódex Obchodnej akadémie definuje, na akých hodnotách a medziľudských vzťahoch staviame. Predstavuje súhrn základných hodnôt, princípov, pravidiel správania sa, práv a povinností zamestnancov, ktorých dodržiavanie je základným predpokladom pre naplnenie cieľov a hodnôt školy. Prikladáme veľký význam morálnym zásadám rovnako ako odbornému profilu každého zamestnanca.

Základné hodnoty, ktoré si zamestnanci ctia a tým vytvárajú základ pre budovanie a udržanie dôvery verejnosti sú:

• dobré medziľudské vzťahy a vzájomný rešpekt,
      • osobný prístup,
      • dôvera a otvorená komunikácia,
      • efektivita,
      • zodpovednosť a tímová práca,

s cieľom vychovávať a vzdelávať žiakov ako osobnosti, ktoré si nájdu nielen uplatnenie na trhu práce, ale budú aj morálne vyspelými osobnosťami, pre ktoré je dodržiavanie etických noriem a hodnôt v súčasnom svete samozrejmosťou.

Zamestnanci školy si v tajnom hlasovaní zvolili členov Etickej komisie. Etická komisia funguje od 29. 03. 2023 a jej členkami sú:

Mgr. Michaela Lobová (sociálna pedagogička) – predsedníčka Komisie

PaedDr. Sabína Kunáková, MBA (učiteľka odborných ekonomických predmetov a etickej výchovy) – tajomníčka

Mgr. Linnet Michaličková (školská psychologička) – členka Komisie

Členky Etickej komisie sa riadia Štatútom etickej komisie. Žiaci, zákonní zástupcovia a zamestnanci školy môžu podať písomné podnety a to v tlačenej alebo elektronickej podobe. V prípade ústneho podnetu musí byť o tom spísaný záznam.

Kontakty:

Mgr. Michaela Lobová – Michaela.Lobova@oarba.edupage.org, č. dv. 402

PaedDr. Sabína Kunáková, MBA – sabina.kunakova@oarba.edupage.org, č. dv. 9

Mgr. Linnet Michaličková – Linnet.Michalickova@oarba.edupage.org, č. dv. 402

Členky Etickej komisie môžete kontaktovať aj prostredníctvom správy na EduPage.