• EXIT TOUR

• 06.02.2019 07:13
      • Dňa 31. januára 2019 sa žiaci 1. – 4. ročníka zúčastnili medzinárodného projektu Exit Tour, ktorý pre našu školu zorganizovalo Tréningové centrum Kompas v spolupráci s občianskym združením ACET SR.

• Program projektu otvorilo v telocvični vystúpenie hudobnej skupiny Faithchild, po ktorom nasledovali dve série prednášok. Prednášky viedli skúsení lektori z OZ ACET SR a boli zamerané na propagáciu zdravého životného štýlu, primárnu prevenciu drogovej závislosti a šikany, na zdôraznenie dôležitosti etických hodnôt a zdravých vzťahov v živote mladého človeka. Všetky prednášky mali u žiakov veľký úspech.

Žiaci počas nich neboli len pasívnymi prijímateľmi informácií, ale naopak, lektori svojím priateľským prístupom, konkrétnymi príkladmi a osobnými skúsenosťami zo života dokázali zaujať všetkých žiakov (mobily zostali v taškách), o čom svedčí ich zhodnotenie celého projektu vetou: „Prežili sme zaujímavé a zmysluplné predpoludnie.“

Koordinátor projektu: Mazúrová Viera