• Projekt 3. C - OARBA Sekáč

• 04.06.2019 07:38
      • V dňoch 9 .4. 2019 až 15. 4. 2019 sa v priestoroch našej školy uskutočnil projekt 3. C - OARBA Sekáč. Nebol to však klasický second hand, výsledkom tohto projektu bolo pomôcť tým čo to potrebujú - veci sme venovali na charitu.

• V prvých dvoch dňoch vybraní spolužiaci zbierali prinesené odevy, ktoré museli byť čisté a nepoškodené a za každý kus vystavili poukážku. Na tretí deň sa začal veľký sekáč. Každý si mohol za jednu poukážku odniesť jeden kus oblečenia. Bolo neskôr zaujímavé všímať si spolužiakov, ako si navzájom hovoria, toto som dala do sekáču a zobrala som si tento kus a podobne. Veď to poznáte, niečo sa vám páči a o pol roka už zasa nie. Je škoda to vyhodiť, najmä, ak je to nenosené a stále ako nové. Tí, čo nič nepriniesli, ale mali záujem o nejaké oblečenie, zaplatili za jeden kus symbolické 1 €. Mnohí však priniesli dosť vecí do akcie, ale nezobrali si za poukážky naspäť rovnaký počet, takže na konci akcie zostalo veľa oblečenia. A práve toto bolo v mesiaci máj odovzdané rómskym chudobným rodinám v spolupráci s organizáciou Stará jedáleň a detské centrum Ráčik. Veríme, že viac ako 100 ks oblečenia pomôže tým, čo to potrebujú.

Oblečenie, ktoré sa predalo priamo bolo v celkovej hodnote 22 € a táto suma poputuje Občianskemu združeniu Kroky pomoci.

Anetta Maxianová