• Svet médií 2

• 30.05.2019 13:27
      • Znalosti z mediálnej gramotnosti pomohla žiakom 1. – 2. ročníka získať audiovizuálna prednáška Svet médií 2, ktorú pre našich žiakovdňa 27. mája 2019 pripravila prvá mediálna fakulta na Slovensku – Škola zážitkov Harvart z Martina.

•

Prednášateľ zaujímavým a vtipným spôsobom nás preniesol do histórie svetového filmu a predstavil nám filmové diela zlatej éry kinomatografie v rokoch 1940 – 1969. Presvedčil nás, že reklamy nemusia byť len bezduché videá a spoty, ale môžu mať aj vysokú umeleckú a výchovnú hodnotu, napr. s myšlienkou boja proti drogám, alkoholu a násiliu.

Reakcie na vzdelávací program zo strany žiakov a učiteľov boli len pozitívne a už teraz sa tešíme na jeho tretie pokračovanie.

Mz