• Projekt „Škola škole“ Deň zdravia

• 29.04.2019 08:00
      • V roku 1950 Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila 7. apríl za Svetový deň zdravia, ktorým sa pripomína vznik WHO v roku 1948.

• Aj naša škola si pripomenula tento deň a to zapojením sa do projektu Škola škole. V utorok 16.4.2019, v čase, kedy štvrtáci maturovali z odborných predmetov, prišli medzi našich prvákov a druhákov žiaci Strednej zdravotníckej školy (SZŠ), aby predviedli svoje zdravotnícke vedomosti a zručnosti.

Okrem žiakov SZŠ súčasťou programu bola aj veľmi zaujímavá prednáška s Mgr. Michalom Páleníkom o zdravej výžive a ako tradične nechýbalo ani meranie glykémie

s pani Lazarovou a Slukovou z Asociácie diabetikov Slovenska  so sponzorskou podporou firmy Abbott Laboratories Slovakia s.r.o, ktorú reprezentoval Tomáš Popper.

Program:

1. aktivity žiakov SZŠ:
        • fyzioterapeuti – nácvik správneho držania tela
        • zdravotnícki laboranti - príprava na odber biologického materiálu a orientačné vyšetrenie krvných skupín
        • zubní asistenti - správna technika čistenia zubov, dentálna hygiena
        1. prednáška,  interaktívna beseda – dôležitosť zdravej výživy, boj proti obezite a stresu
        2. meranie glykémie, BMI, tlaku krvi
        3. občerstvenie ( jablká, jogurty – sponzor firma Rajo, voda Lucka- sponzor firma Vodax )

Súčasťou celej akcie boli aj nástenky s tematikou zdravej výživy a drevený model potravinovej pyramídy.

V rámci Dňa zdravia bola vyhlásená aj výtvarná súťaž „Zdravý životný štýl mojimi očami“. Súťažné práce sú vyvesené na nástenke vo vestibule školy a autorky víťazných prác sa môžu tešiť na odmenu.

J.Kováčová