• Facebook a jeho pravá tvár

• 24.04.2019 07:08
      • Dnes si už ani nevieme predstaviť život bez počítačov, internetu, sociálnych sieti – ktoré využíva čoraz viac ľudí. Aké sú však nástrahy a nebezpečenstvá pri používaní rôznych sociálnych sieti, to si mnohí z nás ani neuvedomujú, zvlášť mladí ľudia.
      • A práve o tejto dôležitej téme si mali možnosť naši žiaci prvých ročníkov vypočuť veľmi zaujímavú prednášku lektora Samuela Lehockého z organizácie ACET SR, ktorá sa uskutočnila 17. 4. 2019. Získali mnoho poznatkov o možnostiach zneužitia informácií, fotografií, ktoré posielajú cez internet, sociálne siete, o rizikách kyberšikany, zneužitia profilov, falošnej identite a pod. Riziká týchto nebezpečenstiev lektor demonštroval aj na skutočných príbehoch. Okrem oboznámenia s týmito nebezpečenstvami poskytol žiakom aj mnohé cenné rady ako im predchádzať a ako postupovať v prípade, že sa v ich živote niečo podobné vyskytne.

Berdáková