• Na celoslovenskej súťaži Slovenské rýchle prsty naši žiaci opäť bodovali

• 02.10.2023 12:19
      • Už štvrtýkrát sa v Bratislave konala súťaž v písaní na počítači, ktorá privítala 39 žiakov a žiačok z celého Slovenska, ktorí mali možnosť absolvovať tréningové sústredenie a zúčastniť sa súťažných disciplín na svetovej úrovni.
      • Od 27. 09. do 29. 09. 2023 sa Samuel, Sonia a Michaela z druhého ročníka zúčastnili tréningových cyklov pod vedením Heleny Zaviačičovej, Jonáša Valu a slovenských učiteliek ADK, kedy mali možnosť zlepšiť svoje výkony v písaní na počítači. Okrem toho tri dni súťažili v disciplínach: 30-min odpis s penalizáciou 500 úderov za neopravenú chybu, 10-min odpisy s penalizáciou 50 a 100 úderov, audiotranscription, 1-min odpisy, odpisy bez monitoru.

Súťaž organizovalo občianske združenie INTERINFO SK v spolupráci s OA Nevädzova pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu, ktorý slávnostne otvoril súťaž. Okrem toho prišli podporiť súťažiacich aj primátor Ružinova Martin Chren a zástupca starostu Martin Patoprstý. Na slávnostné vyhodnotenie súťaže prišiel aj Peter Papšo z Ministerstva školstva. Súťažiacim sa prostredníctvom audionahrávky prihovoril aj Jaroslav Zaviačič, ktorý je s manželkou Helenou Zaviačičovou autorom internetovej školy ZAV.

Výsledkovú listinu nájdete na https://www.zav.cz/sk/bulletin/slovenske-rychle-prsty-2023/

Sabína Kunáková