• Aj my sme oslávili Európsky deň jazykov

• 01.10.2023 11:35
      • Dátum 26. september sa dlhodobo spája s Európskym dňom jazykov (EDJ). Tento deň Európania oslavujú rôznym spôsobom. Na našej škole na hodinách nemeckého jazyka pod vedením učiteľov Ing. Hrčku a Mgr. Vilikovskej žiaci komunikovali v rôznych cudzích európskych jazykoch.
      • Zapojení prváci a druháci na hodinách komunikovali a diskutovali o európskych jazykoch. Žiaci vytvárali projekt, v ktorom predstavili daný jazyk, prípadne krajinu, zhrnuli fakty o krajine, povedali viac o hlavnom meste a úradnom jazyku, spoznali typické jedlá a predstavili seba a hovorili ľubovoľné vety v španielčine, taliančine, portugalčine, bulharčine, švédčine, fínčine, holandčine, gréčtine a i. Žiaci dokázali svoj talent na cudzie jazyky a záujem o štúdium cudzieho jazyka do budúcnosti.

Organizátormi osláv Európskeho dňa jazykov (angl. European Day of Languages) je Rada Európy a Európska únia. Od roku 2001, kedy bol tento deň oslavovaný prvýkrát, sa doňho každoročne zapájajú štáty EÚ a zároveň si uvedomujeme, aké je dôležité štúdium jazykov, zvyšovanie mnohojazyčnosti a medzikultúrneho porozumenia, podpora jazykovej a kultúrnej rozmanitosti a podpora celoživotného jazykového vzdelávania v školách i mimo škôl.

Sabína Kunáková