• Na začiatku školského roka sa II. B zúčastnila exkurzie vo Volkswagen Slovakia

• 09.09.2023 18:01
      • Druháci mali možnosť pozrieť si na vlastné oči ako sa vyrábajú agregáty do vozidiel a karosérie pre VW Touareg, Audi a Porsche.

Žiaci na exkurzii v agregátnej hale a v plne automatizovanej karosárni SUV videli ako funguje nepretržitý výrobný proces, oboznámili sa s pojmami Just in Time (JIT), Just in Sequence (JIS) alebo vizuálnym manažmentom.
      • Počas návštevy v závode žiaci videli ako z výrobnej linky schádzajú hotové karosérie, ktoré putovali do lakovne na ďalšie dokončenie. Okrem toho sa viac dozvedeli o histórii a vzniku VW na Slovensku, aké ciele v oblastiach životného prostredia chce podnik splniť, koľko zamestnancov je v podniku zamestnaných, koľko áut denne sa v bratislavskom závode vyrobí alebo koľko si zákazníci priplatia, ak chcú na auto nastriekať napríklad ružovú farbu.

Táto exkurzia je vstupom aj do tematického celku o výrobe, ktorý budú druháci preberať na podnikovej ekonomike a pomôže im to ľahšie pochopiť podstatu a špecifiká výroby.

Sabína Kunáková

Lukáš: Exkurzia mi prišla fajn. Bolo veľmi zaujímavé vidieť výrobu áut z blízka. Vyzeralo to tam ako z budúcnosti a bolo úžasné vidieť kam sa svet posunul v oblasti robotiky. Na druhú stranu mi prišli veľmi nedocenení zamestnanci. Celé dni sú na nohách, pracujú fyzicky a dostávajú za to celkom nízke výplaty. Každopádne, bolo super a ďakujem za exkurziu.

Adrián: Dnešná exkurzia bola úplne super. Bola poučná a aj dosť zaujímavá, kľudne by som si ju zopakoval.

Alexa: Exkurzia sa mi veľmi páčila, pani sprievodkyňa nám všetko jasne a zrozumiteľne vysvetlila a bolo super vidieť proces ako sa vyrábajú nové autá a ich súčiastky. Určite, keby bola možnosť, išla by som aj na viaceré exkurzie, nakoľko mi to dá veľmi veľa nových znalostí ohľadom viacerých oblastí napríklad ako aj táto exkurzia.