• Na návšteve v čokoládovni v Kittsee

• 05.06.2023 07:36
      • To, čo sa naučili druháci na podnikovej ekonomike – ako funguje výroba a čo všetko je potrebné zabezpečiť na plynulú prevádzku, aby sa hotový výrobok dostal až k zákazníkovi, mohli žiaci na vlastné oči vidieť v čokoládovni Hauswirth v Kittsee a tak prepojiť teóriu s praxou, školu so životom.
      • Žiaci sa najprv oboznámili s históriou a vznikom čokoládovne a následne videli ako sa z dovezených kakaových bôbov postupne vyrábajú obľúbené sladkosti, ktoré z továrne distribuujú do všetkých maloobchodov v Rakúsku, a ktoré exportujú na zahraničné trhy. Videli jednotlivé výrobné procesy, ako je naplánovaný výrobný program a koľko zamestnancov vykonáva rôzne pracovné postupy.

Už v júli budú vo fabrike vyrábať čokoládových Mikulášov a Vianočné cukrovinky a zase od decembra začínajú s výrobou Veľkonočných zajacov. Všetko je naplánované tak, aby bol na trhu dostatok čokolád, aby bol uspokojený dopyt v danom čase.

Na záver mali žiaci možnosť nakúpiť si čokolády rôznych druhov v podnikovej predajni, pričom nechýbala ani ochutnávka čokolád.

Sabína Kunáková