• Druháci na workshope v Kancelárii Európskeho parlamentu

• 01.06.2023 07:26
      • Dňa 31. mája 2023 mali druháci workshop na témy – Európske inštitúcie, europoslanci, eurokomisári, vznik a fungovanie EÚ a kto môže navrhovať rôzne témy, návrhy, zákony a iné.
      • Počas dvoch hodín sa žiaci v priestoroch Kancelárie EP naučili viac o fungovaní Európskej únie, že aj oni majú možnosť ovplyvniť, kto bude Slovensko zastupovať v Európskom parlamente a aké je dôležité ísť voliť v najbližších voľbách. V súťažiach vyhrali žiaci vecné výhry, zahrali si Kahoot a v skupinách pracovali na rôznych zadaniach, kde si zopakovali to, čo sa naučili.

Žiaci mali o témach prehľad a odpovedali s ľahkosťou aj na tie najťažšie otázky. To, čo sa žiaci dozvedeli dnes počas vzdelávacieho workshopu, určite zužitkujú na hodinách POE, HOG, DEJ, OBN, PRN, MEU, na maturite, ale aj v osobnom živote.

Sabína Kunáková