• Prváci zavítali do najväčšieho podniku na Slovensku

• 01.06.2023 07:21
      • Exkurzia vo Volkswagen Slovakia, a. s. bola pre žiakov 1. ročníka jedinečná príležitosť vidieť ako sa z plechov postupne vyrobí celé vozidlo. Výrobný proces vo VW SK je unikátny a vysoko automatizovaný v každej výrobnej hale.
      • Vo Volkswagen Slovakia, a. s. v Bratislave mali žiaci prístup do karosárne NSF (New Small Family), videli ako sa zvárajú a lepia jednotlivé plechy a prešli si celú výrobnú linku, všetky takty až nakoniec sledovali ako sa hotová karoséria presúva do lakovne. Okrem toho si pozreli aj výrobu agregátov.

Žiaci mohli vidieť automatizovanú výrobu, roboty, pochopili princíp JIT, stretli sa s fungovaním vizuálneho manažmentu, videli ako sa odstraňuje porucha na linke, koľko materiálu a súčiastok je potrebných na výrobu vozidla a ako pracujú zamestnanci na svojich pracovných úsekoch.

Sabína Kunáková