• Beseda pre prvákov o jednoduchej spoločnosti na akciu

• 30.05.2023 08:10
      • Žiaci z I. A a I. B sa od generálneho riaditeľa z Centrálneho depozitáru cenných papierov, a. s. počas besedy dozvedeli aká je ich náplň práce, aké práva majú majitelia akcií a ako, kedy a prečo vznikla a zanikne jednoduchá spoločnosť na akciu.
      • Prváci sa na hodinách podnikovej ekonomiky učili o jednoduchej spoločnosti na akciu (j. s. a.) a na besede si mohli vypočuť zaujímavosti a novinky z jej fungovania. Žiaci teraz už vedia, že sa chystá novelizácia Obchodného zákonníka, že sa pre neefektívnosť a nízku využiteľnosť v praxi plánuje zrušiť jednoduchá spoločnosť na akciu. Tiež, že j. s. a. sa mala pôvodne volať jednoduchá akciová spoločnosť (j. a. s.), že táto právna forma podnikania funguje iba od roku 2017 a je prebraná z anglo-saského práva. Okrem tohto sa žiaci dozvedeli ako sa obchoduje s akciami a aké rôzne práva nadobúdajú majitelia akcií.

Sabína Kunáková

►video