• Náučné popoludnie na Bratislavskom hrade

• 19.05.2023 07:11
      • Žiaci z I. B mali možnosť ísť na lektorovanú prehliadku o Keltoch na Slovensku, ktorá bola zameraná tematicky na vývoj v oppidách na našom území.
      • Počas prehliadky lektor rozprával žiakom o osídlení a vývoji života v Bratislave a okolí, pričom prepojil túto tému s históriou peňazí, deľbou práce, logistikou, dejepisom, geografiou, cudzími jazykmi a novonadobudnuté vedomosti tak môžu využiť žiaci v škole na hodinách. Okrem toho si žiaci pozreli ako archeológovia postupne odkrývajú múry a základy Bratislavského hradu, prešli sa krásnymi priestormi hradu a na záver navštívili výstavu o Mirovi Žbirkovi s krátkou ukážkou z filmu o jeho živote.

Prváci tak za jedno popoludnie zažili dejepisno-geograficko-ekonomicko-náučné a hlavne spoločné popoludnie mimo školy.

Sabína Kunáková