• Europoslankyňa Miriam Lexmann diskutovala so žiakmi o EÚ

• 17.04.2023 07:27
      • Žiaci mali možnosť naučiť sa niečo nové o činnosti Európskeho parlamentu, Európskej komisie a Európskej rady priamo od europoslankyne Miriam Lexmann a komunikačného manažéra z Kancelárie Európskeho parlamentu v Bratislave Jana Pátka.

• Dňa 05. 04. 2023 sa triedy II. A, II. B a niektorí žiaci z I. B, I. D a III. C zúčastnili besedy a diskusie s europoslankyňou a manažérom z Kancelárie EP. Od hostí sa dozvedeli informácie o fungovaní európskych inštitúcií, čo je ich náplň práce, či majú ako voliči priamy dosah na to, kto zastupuje Slovensko v Európskom parlamente, ale aj ako vyzerá pracovný deň europoslanca. Žiaci s hosťami živo diskutovali a pýtali sa otázky, ktoré ich zaujímali. Okrem toho, že načerpali mnoho ďalších informácií, získali vedomosti aj z témy, ktorá je súčasťou ústnej maturitnej skúšky z POE.

Sabína Kunáková