• Deň zdravia 2023

• 17.04.2023 07:22
      • V utorok 4.apríla 2023 sa uskutočnil už 10.ročník Dňa zdravia, ktorý sa konal pri príležitosti Svetového Dňa zdravia. Po troch rokoch konaných len v online podobe sa mohli žiaci 1. a 2. ročníka konečne stretnúť pri tradičných aktivitách venovaných zdravému životnému štýlu.
      • Program bol rozdelený do 2 celkov:

1. Prednáška s odborníkom na zdravú výživu Mgr. Michalom Páleníkom, ktorý veľmi zaujímavou formou porozprával o dôležitosti správnej výživy, ako bojovať proti obezite a zvládať stres.
        1. Aktivity žiakov Strednej zdravotníckej školy (SZŠ) na Záhradníckej ul
        • fyzioterapeuti – nácvik správneho držania tela
        • zdravotnícki laboranti – meranie glykémie ( hladina cukru v krvi), spolu s nimi naše dievčatá z 1.D triedy merali tlak a vypočítavali index telesnej hmotnosti BMI
        • zubní asistenti - správna technika čistenia zubov, dentálna hygiena

Súčasťou celej akcie boli aj nástenky s tematikou zdravej výživy, vyhodnotenie ankety Zdravý životný štýl žiakov školy a učiteľov našej školy, drevený model potravinovej pyramídy a občerstvenie v spolupráci s firmou Rajo, ktorá nám sponzorsky dodala jogurty a Acidká. V jedálni nám pripravili k obedu aj zdravé jabĺčko.

V rámci Dňa zdravia bola vyhlásená aj výtvarná súťaž „Zdravý životný štýl mojimi očami“. Súťažné práce sú vyvesené na nástenke vo vestibule školy a autorky víťazných prác sa môžu tešiť na odmenu.

Svetový deň zdravia je významnou oslavou zdravia, ktorá nám pripomína, že zdravie nie je samozrejmosť a je potrebné podieľať sa na jeho ochrane a udržiavaní.

J.Kováčová