• Marketér Filip Kuna hosťom na našej škole

• 03.04.2023 12:58
      • Content marketér Filip Kuna z firmy Strossle sa so žiakmi 1. – 3. ročníka podelil o tipy a rady ako tvoriť hodnotný obsah na sociálnych sieťach, weboch a ako tvoriť kvalitnú reklamu.
        Filip Kuna žiakom predviedol, že službu jeho firmy používajú každý deň ani o tom nevedia. Venuje sa natívnej reklame, ktorá pod článkami na weboch láka čitateľov na preklik na iné podniky, služby a tovary, ktoré sú ako reklamy medzi odkazmi na iné články. Každý klik a prezretie natívnej reklamy mu do firmy prinášajú peniaze.
      • Okrem toho, počas dvoch vyučovacích hodín žiakom ukázal ako sa marketing v praxi robí a nerobí, vysvetlil príklady na prípadových štúdiách a ukázal videá, že marketing nie je len o reklame, ale musia byť zastúpené všetky časti marketingového mixu 4P. So žiakmi sa podelil aj o rady, ktoré by chcel počuť a vedieť v ich veku. TOP rada na záver bola, aby žiaci sociálne siete nevyužívali na scrollovanie bulváru a trávenie nekonečne dlhých hodín na nehodnotných stránkach, ale využívali ich na prácu a vzdelávanie. Žiaci za aktivitu získali aj vecné dary – knihy a kartovú hru Neuromarketing v praxi.

Spätná väzba od žiakov:

Mne sa prednáška veľmi páčila. Bola dobre a zábavne spracovaná ani sekundu som sa nenudil a príklady na témy boli veľmi dobre uvedené.

Prezentáciu pána Kunu beriem pozitívne, určite si niečo z jeho výkladu zoberiem, keďže môj voliteľný predmet je zrovna marketing. Najviac ma zaujalo ako sa vlastne vypracoval z „0 na 100“ a nečakala som, že jeho firmu všetci nevedomky používame a podporujeme.

Dnešná prednáška sa mi veľmi páčila. Odznelo tam veľa zaujímavých a užitočných informácií, ktoré sa mi raz môžu hodiť. Bolo vidno, že pán Kuna je naozaj odborník vo svojom odbore a som rád, že sa mi naskytla príležitosť zúčastniť sa takejto prednášky.

Osobne si myslím, že dnešná prednáška bola veľmi dobrá, zaujala ma táto téma a pán Kuna to úžasnou formou odprezentoval. Verím v to, že budú aj ďalšie prednášky s pánom Kunom na rozsiahlejšej báze. Celkovo by som dala dnešnému programu 10/10. Zároveň mi to ujasnilo množstvo vecí ohľadom marketingu a už viem jasnejšie, čo by som chcela študovať a akú oblasť si vybrať na VŠ.

Sabína Kunáková