• Vyhodnotenie školského kola SIP

• 12.12.2022 11:01
      • Školského kola súťaže žiakov SŠ v spracovaní na počítači (SIP) sa 08. 12. 2022 zúčastnili ôsmi šikovní žiaci, ktorí dosahujú výkon nad 200 č. ú./1 min. Súťaž je postupová a už 8. februára 2023 sa uskutoční krajské kolo tejto súťaže.
      • Na školskom kole platili rovnaké pravidlá ako na krajskom kole. Žiaci sa na úvod rozpisovali na cvičnom texte z papierovej predlohy a po pokynoch nasledoval 10-min odpis súťažného textu, v ktorom sa za neopravenú chybu zrážalo 50 úderov a prihliadalo sa aj na percento chybovosti. Napriek stresu a nastaveným pravidlám predviedli žiaci svoje výkony, ale len tí najlepší z nich majú možnosť zúčastniť sa krajskej súťaže. Vyučujúce ADK oceňujú prístup a proaktivitu všetkých zúčastnených na súťaži v písaní na počítači a ohodnotia ich 1. Komisiu na súťaži tvorili pani učiteľky: Berdáková, Pelešová, Kunáková.

Všetkým zúčastneným žiakom gratulujeme k dosiahnutým výsledkom a zároveň povzbudzujeme všetkých šikovných a súťaženiachtivých žiakov k ďalšiemu zapájaniu sa do organizovaných súťaží.

Sabína Kunáková